Finish dramatik, Roma fiton me vështirësi! Kumbulla standard  

Roma që po ballafaqohet me probleme të brendshme, ka shënuar fitore të madhe me rezultat 4:3 ndaj Spezia-s, në takimin që u luajt në stadiumin “Olimpico”. Finish dramatik, 3:3 në minutën e 90-të dhe 4:3 në atë të 90+2. 

Romakët arritën tre pikët ë mëdha në momentin e duhur. 

Për Romën shënuan Mayoral (17′ e 52′), Karsdorp (55′), Pellegrini (90+2’) dhe për Spezian Piccoli (24′), Farias (59′), Verde (90’). 

Futbollisti Marash Kumbulla u paraqit standard, dha maksimumin në fanellën e romakëve.

Pas javës së 19-të në Serie A, Roma ngritët në vend të tretë me 37 pikë, ndërsa Spezia është e 14-ta me 18 sosh.

Ngjarja paraprake

Gjyqi për Donald Trump me akuzën për “nxitje të kryengritjes” në Capitol do të nisë më 8 shkurt

Ngjarja e ardhëshme

Bajqinovci në Podujevë: Përkrahje e madhe për Referendumin e datës 14 shkurt

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian