Financime të disa projekteve në Pejë, ministri Krasniqi jep detaje!

Ministri i Pushtetit Lokal, Elber Krasniqi, ka njoftuar se kanë financuar disa projekte në Pejë , nga programi për performancë komunale.

Projektet e financuara janë projekti për ndërtimin e urës për këmbësor në lagjen Puhovc dhe projektin për rregullimin e hapësirës dhe vendosjes së urës së re te Sharra.

‘’ Përmes këtyre projekteve, ofrohet mundësi për fuqizimin e turizmit, bashkimin e qytetarëve dhe zhvillimin ekonomik lokal. Projekte të tilla janë prioritet i ynë duke pas gjithmonë për qëllim të krijojmë kushte më të mira për qytetarët’’, ka shkruar ministri në Facebook. 

Postimi i plotë:

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sulmohet fizikisht një polic në burgun e Idrizovës, përfundon në spital

Story i radhës

Fjalë zemre për tifozët dhe thumbime ndaj Simeones

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish