Filluan punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren

Drejtori i QRTK n Prizren, Samir Hoxha, prmes nj njoftimi n facebook, ka br t ditur se, me mbështetje të Inspektoratit të Trashëgimisë Kulturore dhe Inspektoratit të Komunës së Prizrenit, filluam punimet për konsolidimin e ndërtesës së familjes Kovaçi në Prizren.

Deklarata:

“Duhet falënderuar edhe pronarët që treguan gatishmëri për t’u bërë palë në këtë proces tejet të ndërlikuar por shumë të rëndësishëm për të ardhmen e tyre por edhe të qytetit të Prizrenit.

Ndajmë bashkë krenarinë, por edhe përgjegjësinë që duke punuar vullnetshëm, ta shohim ç’do ditë e më të bukur qytetin tonë.”, ka shkruar drejtori Hoxha.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Nis dita e 7-të e protestës kundër rritjes së çmimeve, qytetarët marshojnë nga sheshi Skënderbej drejt Kryeministrisë

Story i radhës

AZGJ i jep mbështetje institucionale DHP-së

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish