Fillon protesta e ushtarëve para Qeverisë

Ushtarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut nga sot kanë filluar protestën para Qeverisë së RMV-së.

Sindikata e Pavarur e Ushtarëve Profesionistë njofton se sot nis greva para Qeverisë. Këtë hap e kanë vendosur pasi siç thonë ata tash e dy vite Qeveria nuk ka ndërmarrë asnjë aktivitet që disa nga ushtarët profesionistë të transferohen në një institucion tjetër.

Ato kanë paralajmëruar që do të vendoisin edhe tenda dhe do të qëndrojnë aty deri në përmushjen e kërkesave të tyre.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Berisha në garë për drejtimin e PD, Basha: Të mos i lëmë mbetjet e komunizmit të relativizojnë përgjegjësitë e të shkuarës

Story i radhës

Nikaj i flet pas fitores ndaj Lirisë

Të fundit nga