Filloi takimi Zaev-Mickoski (Video)

Filloi takimi mes kryeministri Zoran Zaev dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në takim pritet të diskutohet rreth procesit të regjistrimit të popullsisë. Dy liderët e bllokut politik maqedonas në takimin e sotëm do të diskutojnë edhe për ndryshimin e Kodit Zgjedhor dhe zgjedhjet lokale të parapara në muajin tetor. Lidhur me zgjedhjet e parakohshme parlamentare, lideri i opozitës është pajtuar që si fillim të shihet rezultati i zgjedhjeve lokale dhe më pas të vendoset për zgjedhje të mundshme parlamentare.
Deklarata për media priten pas takimit.

https://www.youtube.com/watch?v=JFaa19nHjUk

Ngjarja paraprake

Dëshmitari i drejtësisë që i arrestoi Çapjat: E kisha shok Gentian Beqirin, më paguan ta vrisja

Ngjarja e ardhëshme

Lladrovci i prekur thellë nga vdekja e Bashkim Finos

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian