Filipçe: Të shëruarit nga Kovid-19 të dhurojnë plazmë

Shkup, 1 tetor 2020 (MIA) – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe nëpërmjet faqes së tij të Fejsbukut u bëri thirrje të gjithë pacientëve të shëruar nga Kovid-19 të cilët i plotësojnë kushtet për dhurim të paraqiten në Institutin për mjekësi transfuzioni.

“Të tregojmë humanitetin tonë, të shpëtojmë jetët e njerëzve”, ka shkruar Filipçe.

Ai publikoi edhe një link për atë kush dhe si mund të dhurojë plazmë: http://itm.org.mk/%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b8%d0%bc%d0%b5-covid-19-%d0%b4%d0%b0%d1%80%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%98-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d0%b7%d0%bc%d0%b0-%d1%81%d0%bf%d0%b0%d1%81%d0%b8/?fbclid=IwAR2wLLOoZc6ijQLDFGGRp21-CD-f9D0jkNwIfMBS48ZI_PbWjGxnlNq2zEg. sn/

Ngjarja paraprake

Zaev: Gjatë hapjes së kufijve fillimisht të merret parasysh aspekti shëndetësor, pastaj ai ekonomik

Ngjarja e ardhëshme

Zyrtare: Milani nënshkruan me norvegjezin Hauge

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian