Filipçe sot takon pronarët e Klinikave Private

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pasdite do të takohet me pronarët e klinikave private në vend, të cilat pas shpalljes së gjendjes së krizës duhet të vihen në funksion për luftë kundër pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë nuk ndanë detaje për takimin, por thonë se nga ky takim duhet definohen protokollet për punë, mënyra e pranimit të pacientëve, kategorizimi i tyre dhe mënyra e pagesës.

Për momentin nuk është e qartë se si qytetarët e infektuar me Kovid-19 e që shtrohen në Klinikat Private do të paguajnë kurimin dhe sa për qind nga shuma do ta mbulojë Qeveria. Gjendja e krizës për 30 ditë pritet të shpallet sonte në mbledhjen e Qeverisë.

Adrian Kerimi

Burimi: alsat.mk

Ngjarja paraprake

Qendrat për Punë Sociale s’kanë kapacitete për strehimin e fëmijëve

Ngjarja e ardhëshme

Do befasoheni nga efekti që sjell kjo kurë me 12 thelpinj hudhra

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian