Filipçe: Pritet reagim i ministrive të Shëndetësisë të Bullgarisë dhe Serbisë, pastaj do të sillet vendim për kufijtë

Shkup, 30 shtator 2020 (MIA) – Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot deklaroi se gjatë ditës së djeshme ministrat e shëndetësisë të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kosovës  dhanë pëlqim se mund të hapen kufijtë.

“E presim reagimin e ministrive të shëndetësisë të Serbisë dhe Bullgarisë pas së cilës  do të sjellim vendim, besoj në mbledhjen e ardhshme të Komisionit dhe Shtabit”, shtoi Filipçe. sa/

Ngjarja paraprake

Në Dibër, në të gjitha shkollat ​​mësimdhënia është onllajn, gjimnazistët paralajmërojnë bojkot

Ngjarja e ardhëshme

Formacionet zyrtare: Huesca – Atletico Madrid

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian