Filipçe: Padi për shpifje ndaj deputetit të VMRO-së, Lefkov

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, ka paralajmëruar padi për shpifje ndaj deputetit të VMRO-DPMNE-së, Mile Lefkov, lidhur me prononcimet për çmimin e vaksinave kineze.

Gënjeshtra dhe të pavërteta janë informacionet për shumën e cila kinse ka qenë e paguar për vaksina, ndërsa dokumenti që plasohet në portalet e tyre është falsifikim i plotë.

Nesër deri te gjykata civile do të parashtrojë padi për ofendim, shpifje dhe shkelje të dinjitetit dhe integritetit tim ndaj Mile Lefkov, deputet i VMRO-DPMNE-së, i cili në pres konferencën e sotme tha se disa gënjeshtra lidhur me çmimin e furnizimit të vaksinave kineze, ka shkruar ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe, në rrjetet sociale.

Ngjarja paraprake

Fitore për Prishtinën dhe Kastriotin më konkurrencën e femrave në hendboll

Ngjarja e ardhëshme

Ibra lë pas dëmtimin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian