Filipçe: Me gjendjen e krizës, spitalet private do të jenë në dispozicion të shtetit

Ministri i shëndetësisë Venko Filipce tha se me shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në dispozicion do të jenë edhe kapacitetet e spitaleve klinike dhe kuadri atje që punon.
“Sot do të bëjmë vlerësim me çka disponojmë dhe së bashku me kapacitet tona plan për punë”, ka deklaruar ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Izraeli arrestoi 400 fëmijë palestinezë në vitin 2020

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Pas shpalljes së gjendjes së krizës, do të kemi në dispozicion edhe kapacitetet e spitaleve private

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian