Filipçe falënderon qytetarët për durimin dhe respektimin e masave

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë vizitës në Klinikën gjinekologjike ka shprehur falënderim deri tek qytetarët për besimin në institucionet e vendit si dhe për durimin dhe respektimin e masave preventive.

“Ky vit, ishte në vit ku punonjësit shëndetësorë treguan dhe dëshmuan se si punohet me përkushtim dhe profesionalizëm. Të gjithë pacientët e prekur nga Kovid-19 me kohë u trajtuan dhe testuan”, tha Filipçe.

Ministri madje shtoi se Republika e Maqedonisë së Veriut nga ana e Organizatës Botërore të Shëndetësisë është vlerësuar si një nga vendet më të prekura nga Kovid-19 në Evropë. Ndërkohë që shfaqi shpresën se gjatë këtij viti do t’i vihet fundi pandemisë të shkaktuar nga Kovid-19.

Ngjarja paraprake

Dy lagjet kryesore të Gjilanit pa ujë

Ngjarja e ardhëshme

Fauci: Shpërndarja e vaksinave COVID-19 në SHBA është "zhgënjyese"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian