Fevziu fton në emision 4 kandidatët në garë për PD-në, njëri e refuzoi

Në fjalën hapëse të emisionit, moderatori Blendi Fevziu bëri me dije se janë ftuar të jenë pjesë e panelit të katërt kandidatët për kryetar në Partinë Demokratike dhe i vetmi që ka refuzuar pjesëmarrjen është kreu aktual Lulzim Basha.

Sipas Fevziut, Basha ka refuzuar përballjen me gazetarët për çështjen e zgjedhjeve të brendshme në PD.

“Janë 4 kandidatë që konkurrojnë, ne i kemi ftuar të katërt që të jenë sot prezent.

Tre prej tyre e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, i katërti nuk ka pranuar që të përballet me gazetarët për këtë çështje”, tha Fevziu.

Ngjarja paraprake

Kjo komunë nesër mbetet pa ujë

Ngjarja e ardhëshme

​Von der Layen dhe Charles Michel para takimit të G7: Hetoni origjinën e koronavirusit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian