Feuz shënon fitore në lëshim

Zvicerani Beat Feuz fiton në disiplinën e lëshimit gjatë të dielës, që u mbajt në Qendrën e Skive në Kitzbühel. 
Ai zuri vendin e parë me kohë të kaluar për 1:55.29 minuta, duke e lënë pas për 17 qindtat Johan Clarey nga Franca.

Austriaku Matthias Mayer arriti në podium përkatësisht në pozitën e tretë dhe me kohë më të dobët për 38 qindtat e sekondës se pozita e parë.

Në renditjen e përgjithshme të Kupës së Botës, Pinturault udhëheq me 778 pikë, i përcjellur nga Kilde 560, Odermatt 527 pikë etj.

Në lëshim Feuz kryeson me 326 pikë, i ndjekur nga Mayer 298, Clarey 217 pikë etj.

Renditja 
1. Beat Feuz (Zvicra)    1:55,29
2. Johan Clarey (Franca)    +0,17
3. Matthias Mayer (Austria)    +0,38
4. Christof Innerhofer (Italia)    +0,86
5. Romed Baumann (Gjermania)    + 0,97
6. Andreas Sander (Gjermania)    +1,00
7. Dominik Paris (Italia)    +1,18
8. Otmar Striedinger (Austria)    +1,20
9. Matthieu Bailet (Franca)    +1,22
10. Daniel Hemetsberger (Austria)    +1,32
10 . Marco Odermatt (Zvicra)    +1,32

Ngjarja paraprake

Verona – Napoli, ky është vendimi i Gattusos për Rrahmanin

Ngjarja e ardhëshme

Organizoi festë ditëlindjeje për fëmijën, infektohen 60 persona

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian