Feston sot ditëlindjen dhe shfaqet më në formë se kurrë, sa vjeç mbush presidentja Osmani (FOTO LAJM)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani feston sot ditëlindjen.

Osmani ka lindur më 17 maj të vitit 1982 në Mitrovicë, ndërsa shkollimin fillor dhe të mesëm i ka mbaruar në po të njëjtin qytet.

Ajo ka mbaruar Fakultetin e Drejtësisë në Universitetin e Prishtinës, ndërsa studimet Master dhe studimet e Doktoratës i ka mbaruar në Universitetin e Pittsburgh-ut në Pensilvani, ShBA.

Ndërsa më 4 prill të vitit 2021, Osmani është zgjedhur Presidente e Republikës së Kosovës.

E pikërisht në këtë ditëlindje, Vjosa Osmani, mbrëmë u shfaq me një pamje shumë ndryshe e kuruar në çdo detaje, e padyshim shkëlqente në mesin e shumë fytyrave publike gjatë një eventi./albeu.com/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Erdogan thotë se nuk do ta miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Story i radhës

Suedia nënshkruan aplikimin për anëtarësim në NATO

Të fundit nga