Festim Halili: Mirëmbajtja e hekurudhës, një sfidë e patjetërsueshme

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili njofton se rreshjet e mbrëmshme të shiut kanë shkaktuar dëme në disa pjesë të trasës hekurudhore  të korridorit 10.Ekipet e ndërrmarjes në afat prej dy orësh kanë riparuar dhe ka rinisur komunikacioni.

‘Mirëmbajtja e hekurudhës është një sfidë e patjetërsueshme.

Respekt i veçantë për punëtorët e hekurudhës që janë të gatshëm në çdo moment të intervenojnë-thotë Halili.

Ngjarja paraprake

SHUC: Marrëdhëniet midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë janë “shumë komplekse”

Ngjarja e ardhëshme

Qyteti kinez që teston për COVID-19 rreth 3 milionë njerëz në ditë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian