‘Festë deri në orët e vona’/ Denoncimi: Për lokalet e zyrtarëve të PS, rregullat anti-Covid nuk ekzistojnë!

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij, ku për lokalet e zyrtarve të PS, ligji nuk ekziston, por mijra qytetarë gjobiten kur gjenden në rrugë pa maska.

‘Dua të thekso se personi i vendosur në rreth të kuq është drejtori i policis Bashkisë Sarandë, Gledis Duka me banden e tij të kriminelave dhe është i vetmi lokal që shkel rregullat’, thuhet në denoncimin e postuar në Facebook nga Berisha.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Per lokalet e narkozyrtareve te PS rregullat anticovid nuk ekzistojne!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

I nderuar z.Berisha!

Shiko cpo behet ne Sarande

Per lokalet e zyrtarve te PS ligji nuk ekziston!

Mijra qytetare gjobiten kur gjenden ne rruge pa maska. Kurse ne lokalet e PS narkopolicia nuk guxon te afrohet por shkone dhe argetohet gjithe naten.

Fotot dhe organizimi jane bere sot e cdo nate mbas ores 20:30 e vazhdon ky grumbullim der ne oret e para te mengjesit, nderko qe 80% e polullsis ne Sarande te ifektuar me Covid, duket qarte distancimi social se gjobat jane per popullin jo per mbeshtetesit e qeverise. Dua te thekso se personi i vendosur ne rrethe te kuq eshte drejtori i policis Bashkis Sarandë, Gledis Duka me banden e tije te kriminelave, eshte i vetmi lokal qe shkel rregullat!

Ngjarja paraprake

Kryeministri irlandez me prognoza jo të mira: Varianti i ri i coronavirusit po përhapet edhe më shpejtë se që është parashikuar

Ngjarja e ardhëshme

Pse na duhet një javë pune me 4 ditë?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian