Ferrari “fluturon” me 231 km/h në Shqipëri, ndalet nga policia – ja nga ishte shoferi

Një veturë Ferrari është ndaluar me shpejtësi të madhe në Fier.

Radari i Policisë Rrugore ka regjistruar shpejtësinë 231 km/h.

Automjeti superluksoz drejtohej nga një 50-vjeçar nga Polonia me iniciale T.S.

Nga verifikimet e kryera në bashkëpunim me Interpolin ka rezultuar se automjeti Ferrari është i shpallur në kërkim në Gjermani për mungesë të sigurimit.

Gjithashtu, 50-vjeçari i paraqiti policisë një patentë të falsifikuar.

Polaku u arrestua dhe akuzohet për përdorim të dokumenteve të falsifikuara, falsifikim i vulave, stampave ose formularëve.

Ai u gjobit me 80 mijë lekë [rreth 660 euro] për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe mungesë të sigurimit.

Ndërsa automjeti Ferrari është sekuestruar.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Çmimet e udhëtimit me aeroplanë!

Ngjarja e ardhëshme

RMV/ OSBE dhe BE tre vite do të monitorojnë raste të krimit të organizuar dhe korrupsionit të lartë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian