Ferizaj fiton kryendeshjen 

Kampioni i Kosovës, Ferizaj, ka fituar kryendeshjen me rezultat 3:1 kundër Prishtina Volley, në kuadër të javës së parë të elitës së volejbollit të Kosovës (meshkujt).

Ndeshje e mirë mes këtyre dy skuadrave, por ferizajasit treguan përqendrim më shumë dhe ia dolën të startojnë me fitoren në hapje të kampionatit, në takimin që u zhvillua në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj. Ndeshje me rivalitet u zhvillua mes Ulpianës nga Lipjanit dhe Vëllaznimit nga Gjakova, që u fitua nga lipjanasit me rezultat të ngushtë 3:2.   

Java e parë-meshkujt
Peja-Drenica 3:0
Theranda-AS Vushtrria 3:0
Ulpiana-Vëllaznimi 3:2
Ferizaj-Prishtina Volley 3:1
Drita-Prishtina 3:0

Image

Tabela

Ngjarja paraprake

Angelina Jolie shfrytëzon pandeminë, shkruan libër për të drejtat e njeriut

Ngjarja e ardhëshme

Pajisja me letërnjoftim, vetëm nëse paguan 100 euro

të fundit nga

Revolucioni i ri

Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më tepër drejt teknologjisë. Duke

AlbanianEnglishMacedonian