Ferizaj e shkarkon, Arbëria e emëron kryetrajner

Në futbollin e Kosovës si gjithmonë ka befasi. Ferizaj e shkarkon Megzon Visokën nga pozita e kryetrajnerit por pas pak orëve gjen punë diku tjetër, emërohet në krye të Arbërisë së Dobrajës së Madhe. 

“Megzon Visoka emërohet trajner i ri i KF Arbëria.

KF Arbëria ka arritur marrëveshje me trajnerin Megzon Visoka dhe trajnerin kondicional Arsim Tershani.

Megzon Visoka në rolin e trajnerit ka qenë tek disa klube të Ligës së parë dhe është njohës i mirë i futbollit të Kosovës, i çertifkuar në kategorinë Uefa Pro.

Arsim Tershani rikthehet tek Arbëria në rolin e trajnerit kondicional, rol të cilin e luajti edhe në dy edicionet e fundit.

Kryesia e KF Arbëria ju dëshiron suksese shtabit teknik, njëkohësisht u uron shëndet dhe punë të mbarë”, njofton KF Arbëria.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Masivi pyjor në Kallmet përfshihet nga zjarri

Ngjarja e ardhëshme

Pse gratë duan t’i diskutojnë problemet, ndërsa burrat ikin?

të fundit nga

Revolucioni i ri

Bota e futbollit po drejtohet gjithnjë e më tepër drejt teknologjisë. Duke

AlbanianEnglishMacedonian