Ferat Memeti, drejtor i Muzeut Natyrorë shkencorë të RMV

Ferat Memeti kuadër i Lëvizjes Besa nga dega e Kumanoves, nga sot edhe zyrtarisht ma marrë pozitën e drejtorit të Muzeut Natyrorë shkencorë të Rebublikës së Maqedononisë së Veriut. Memeti detyrën e mori nga paraardhësja e tij, Vesna Sidorovska, njofton Lobi.

“Sot, edhe zyrtarisht pranova detyrën që të udhëheq me Muzeun Natyrorë shkencorë të Maqedonisë së Veriut. Një faleminderim të madh për Lëvizjen BESA dhe Kryetarin Bilall Kasami, për besimin e dhēnë. Me rastin e pranim të detyrës, me u.d drejtoreshën znj. Vesna Sidorovska zhvillova një bisedë konstruktive dhe në ndërkohë më njoftoi në lidhje me punët e deritanishme në këtë institucion”, u shpreh Memeti.

Memeti është një nga themeluesit e Lëvizjes Besa në Kumanovë e Likovë.

Ngjarja paraprake

Zgjedhjet e 25 prillit/ Yuri Kim takon Ardi Veliun

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti i Francës kundërshton krijimin e Superligës Evropiane

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian