Fëmija rus dëgjohet duke qarë derisa babai i shkon si rezervist ushtarak në Ukrainë

Një fëmijë mund të dëgjohet duke qarë teksa i thotë lamtumirë babait të tij në një video të shpërndarë në Telegram.

Videoja tregon burra rusë që presin në radhë për të hipur në autobus për të shkuar dhe për të luftuar në luftë.

Rusia ka filluar zbatimin e vendimeve për të thirrur rezervistët për të luftuar në Ukrainë.

Presidenti Vladimir Putin urdhëroi mobilizimin e 300,000 rusëve të tjerë me përvojë ushtarake, duke shkaktuar protesta në vend të mërkurën, shkruan BBC.

Story i mëparshëm

Bayerni po kalon një moment të keq

Story i radhës

Putin “zbret” në terren, u jep direktiva gjeneralëve për luftën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish