Federata e Futbollit të Suedisë publikon pamjet e lojtarëve me të zbarkuar në Kosovë!

Federata e Futbollit të Suedisë publikon pamjet e lojtarëve me të zbarkuar në Kosovë!

Federata e Futbollit të Suedisë përmes faqes zyrtare ka publikuar fotografitë e disa nga lojtarët me të shkelur në tokën e Kosovës.

Kombëtarja suedeze zbriti në aeroportin e Prishtinës rreth orës 13:00, teksa i janë drejtuar menjëherë hotelit.

Ndeshja luhet nesër në orën 20.45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ngjarja paraprake

“I lindur në Shkup, me adresë në Mal të Zi”, personat pa shtetësi rrëfejnë peripecitë e tyre para deputetëve

Ngjarja e ardhëshme

Erdoğan priti në takim kryediplomatin e Katarit, al-Thani

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian