Fatos Beqiraj me Malin e Zi – në Ligën B

Fatos Beqiraj, sulmues nga Kosova, por që luan me Malin e Zi, sonte u ngritën në Ligën e Kombeve, në Divizion B, pasi që e shkatërruan me rezultat 4:0 Qipron, në takim që u luajt në Podgoricë.

Beqiraj nuk u paraqit asnjë minutë por iu gëzua kësaj fitoreje.

Futbollistët Jovetiq (14’), Boleviç (25’ e 28’) dhe Mugosha (60’) shënuan për Malin e Zi. 

Djelmoshat e selektorit Faruk Haxhibegiqit treguan lojë shumë të mirë dhe edhe fitorja është bindëse. 
Mali i Zi zuri vendin e parë me 13 pikë në grupin 1 të Divizionit C dhe e la pas Luksemburgun me vetëm 10 pikë.

Ngjarja paraprake

Beatrix Ramosaj shkëlqen e veshur me fustan nusërie

Ngjarja e ardhëshme

Biden takim me këshilltarët për Sigurinë Kombëtare

të fundit nga

Rikthehet Coutinho

Philippe Coutinho është rikthyer këtë të hënë në stërvitje te Bracelona. Sulmuesi

AlbanianEnglishMacedonian