Fati i qindra luftëtarëve ukrainas i pasigurt pas dorëzimit

Fati i ushtarëve ukrainas të fabrikës së çelikut “Azovstal” të Mariupolit mbeti i pasigurt të martën pasi qindra prej tyre u dorëzuan dhe u transportuan në territorin e kontrolluar nga Rusia.

Ndërsa zëvendësministrja ukrainase e Mbrojtjes Hanna Malyar tha se do të bëhet një procedurë shkëmbimi për kthimin e tyre në shtëpi, presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Paralajmëroi se “puna për t’i sjellë djemtë në shtëpi…kërkon delikatesë dhe kohë”, shkruan Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

Kryetari i parlamentit rus tha se do të shqyrtojë ndalimin e shkëmbimit të robërve rusë të luftës për anëtarët e kapur të regjimentit Azov të Ukrainës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Iluminizmi dhe “Revolucioni i leximit”

Story i radhës

7 gënjeshtrat më të zakonshme të meshkujve

Të fundit nga