Fansat kundër Eva Longoria-s pas deklaratës për gratë me ngjyrë

Evës i janë kthyer kundër fansat.

Gjatë paraqitjes së saj më 8 nëntor në MSNBC, Eva Longoria diskutoi ndikimin që votuesit latinë patën në zgjedhjet presidenciale.

Në vend që të përqendrohej më së shumti në arritjet e grave latine, Eva i tha prezantuesit Ari Melber:

“Ju e patë se çfarë bënë gratë me ngjyrë në Georgia, por gratë latine ishin heroinat e vërteta”.

Njerëzit në Twitter menjëherë filluan të flisnin për fjalët e aktores, duke treguar se si ajo minimizoi rolin e grave me ngjyrë në zgjedhjet presidenciale dhe u cilësua si anti-njerëz me ngjyrë, transmeton lapsi. Pas reagimit të ashpër të njerëzve, Eva shkroi në Twitter se komentet e saj ishin keqinterpretuar dhe se ajo “donte të thoshte që gratë latine që votuan, ishin në numër, shumë më shumë se burrat latinë”. “Gratë me ngjyrë kanë qenë prej kohësh shtylla kurrizore e partisë Demokratike”, shtoi ajo.

Falja e saj kishte mbështetje nga Kerry Washington, e cila shkroi: “Unë e njoh Evën si një motër. Ne kemi shumë kaluar shumë bashkë. Ajo është dikush që lufton për të gjitha gratë.”

Sidoqoftë, jo të gjithë ishin të gatshëm të pranonin faljen, duke theksuar se Eva kishte bërë një krahasim të drejtpërdrejtë midis grave latine dhe atyre me ngjyrë

Ngjarja paraprake

Paradite me mjegull, pasdite me diell

Ngjarja e ardhëshme

BE paralajmëron kontrata për blerjen e 300 milionë dozave të vaksinës ndaj COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian