Familjarët e rastit “Monstra” të irrituar nga fjalët e Fetait, na e vrau shpresën për drejtësi

Familjarët e të akuzuarve në rastin “Monstra” janë shprehur të zhgënjyer nga prokurorja Fatime Fetahi, pas fjalëve të fundit të cilat i tha dje në gjykatë ku i ngarkoi me veprën penale terrorizëm dhe për tre prej tyre kërkoi burgim të përjetshëm.

Bedri Ajdari, në një bisedë për televizionin SHENJA, ka përsëritur se të afërmit e tij janë të pafajshëm dhe nuk kanë asnjë lidhje me vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smilkovës.

Ai thtoë se në fillim, gjatë themelimit të Prokurorisë Speciale Publike u ishin kthyer shpresat për drejtësi, por tani Ajdari thotë se Fetahi për ta nuk ka dallim nga prokurorja paraprake e kësaj lënde.

Ai akuzon se u është shkurtuar e drejta për të shfrytëzuar të gjitha mekanizmat juridik të mbrojtjes, ndërsa prokuroria nuk ka marë në konsideratë vlerësimin e Gjykatës supreme gjatë rikthimit të procesit kur dhe të akuzuarit u lanë të mbrohen në liri.

Ngjarja paraprake

Hoxha: Platforma e PDK-së për rimëkëmbjen e shtetit, shpresë për rininë e Drenasit

Ngjarja e ardhëshme

Ylli i Milanit së shpejti publikon albumin e parë rap

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian