Familja jep lajmin e trishtë për Celine Dion

Motra e Celine Dion ka dhënë një përditësim tronditës për shëndetin e këngëtares kanadeze pasi një diagnozë tronditëse shëndetësore e detyroi atë të anulonte turneun e saj botëror.

Këngëtarja fituese e çmimit Grammy, 55, zbuloi në fund të vitit të kaluar se ishte diagnostikuar me Sindromën e Personit të ngurtë, një çrregullim i rrallë neurologjik që mund ta bëjë të vështirë për të të kënduar.

Duke folur për Le Journal de Montreal, motra e saj Claudette zbuloi së fundmi se Celine kishte punuar me “kërkuesit kryesorë” në këtë fushë, por deri më tani ata nuk kishin mundur të gjenin “ndonjë ilaç që funksiononte”.

“Unë sinqerisht mendoj se ajo më së shumti ka nevojë të pushojë,” i tha Claudette botimit.

“Ajo gjithmonë shkon mbi dhe përtej.

“Ajo gjithmonë përpiqet të jetë më e mira dhe në krye të lojës së saj

“Në një moment, zemra dhe trupi juaj po përpiqen t’ju thonë diçka.

“Është e rëndësishme ta dëgjoni atë.”

Claudette zbuloi se një tjetër motër, Linda, ishte transferuar me këngëtaren për ta ndihmuar, ndërsa ajo po përballej me këtë gjendje.

Ajo tha se ishte e sigurt se nëse do të kishte një mënyrë që Celine të performonte përsëri, ajo do ta gjente atë.

“Ne i besojmë asaj,” tha Claudette.

“Është e lindur për të, ajo është e disiplinuar në çdo fushë të jetës së saj.

“Ne nuk mund të gjejmë asnjë ilaç që funksionon, por të kesh shpresë është e rëndësishme.”

Simptomat e sindromës së personit të ngurtë – ngurtësi e muskujve, spazma, lëvizshmëri e dëmtuar dhe dhimbje kronike – nënkuptonin se të shkosh në një turne botëror kërkues ishte e pamundur, tha këngëtarja në një deklaratë

Story i mëparshëm

SBASHK: Vendimi i MASHTI-t për libra, qesharak

Story i radhës

Lewandowski nderohet si hero i Bundesligës

Të fundit nga