Falet Alvaro Morata!

Falet Alvaro Morata! Juventusi buzëqesh përpara ndeshjes së fundjavës!

Alvaro Morata do të jetë në dispozicion të Andrea Pirlo për ndeshjen kundër Genoa.

Gjykata Sportive e Apelit pranoi ankesën e paraqitur nga Juventus dhe uli skualifikimin e spanjollit nga 2 në 1 ndeshje (tashmë e kaloi në derbin kundër Torinos, pasi mungoi).

Për këtë arsye, Morata do të jetë në dispozicion për ndeshjen Genoa-Juventus të planifikuar për të dielën në orën 18:00.

Ky është njoftimi për shtyp: “Gjykata Kombëtare e Apelit Sportiv e mbledhur, në seancën dëgjimore të videokonferencës të planifikuar për 11 Dhjetor 2020, pas ankesës me kërkesën për procedurë urgjente numër RG 036 / CSA / 2020-2021 të propozuar nga kompania Juventus FCSpA kundër ndëshkimit të skualifikimit për 2 ndeshje për Morata Martin Alvaro Borja pas ndeshjes Benevento/Juventus të 28.11.2020  vendosi: pranon pjeësërisht dhe, si rezultat, zvogëlon dënimin e skualifikimit në 1 (një) ndeshje dhe një gjobë prej 8000 euro”.

 

Ngjarja paraprake

Meri flet për raportin e ngushtë që ka me motrat binjake

Ngjarja e ardhëshme

RMV/Ja sa maqedonas janë pajisur me shtetësi bullgare në 10 vitet e fundit!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian