“Facebook Turqi” pranon pjesëmarrjen në konkursin e fotove

“Facebook Turqi” po zhvillon një konkurs të fotografive për të zgjedhur fotografitë e reja në faqen kryesore për llogarinë e saj zyrtare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Konkursi, në bashkë-organizim me Shoqatën e Organizatave të Fotografive të Turqisë (FOTON) do të pranojë pjesëmarrjen në 4 kategori të ndryshme sezonale: Pranvera, Vera, Vjeshta dhe Dimri.

Juria e konkursit do të përfshijë fotografë të famshëm si Coskun Aral dhe Tanin Helvaci si dhe kuratorët Merih Akogul dhe Ozan Bilginseren.

Fituesit do të postohen si fotografi në faqen kryesore në “Facebook Turqi”, e cila ka mbi 3 milionë ndjekës.

Për informacione shtesë mbi çmimet dhe se cili do të jetë fituesi që do të shpallet më 15 prill, vizitoni fotondernegi.com/facebookturkiye... .

Ngjarja paraprake

Meksikë, gjenden 6 kufoma në një rrugë rurale

Ngjarja e ardhëshme

Disa arsye pse njerëzit inteligjentë nuk kanë fat në dashuri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian