Euro dhe dollari “nuk kanë ndërmend” të rriten, ja me sa këmbehen sot monedhat e huaja

Sot më 21 mars 2023, dollari amerikan blihet me 106.2 lekë dhe shitet me 107.4 lekë.

Euro blihet me 114 lekë dhe shitet 114.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 129.7 lekë dhe shitet me 130.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 114.3 lekë, ndërsa në shitje me 115.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 77.2 lekë dhe në shitje me 79.4 lekë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

18 vjet nga vdekja e Komandant Plakut

Story i radhës

Alma Lama: Ministri i Kosovës paska shkaktuar incident diplomatik në Bruksel

Të fundit nga