Eu Gjakovë eu, po poshtë keni ra, dikush duhet të skuqet! KEK-u as në tokë as në qiell, ja renditja

Vëllaznimit nga Gjakova vetëm emri i ka mbetur në letër, për faktin se po përjeton krizën më të rëndë në histori.

Një klub me histori të bujshme është në fund të tabelës, me goldallim 4:17 dhe me vetëm 8 pikë të tubuara!  

Eu Gjakovë eu, po poshtë keni ra, dikush duhet të skuqet sepse të biesh në këtë pozitë është turp!

Nuk kanë faji lojtarët por ata që nuk i dalin ndihmë, së pari edhe Kuvendi Komunal duhet të gjejë një zgjidhje afatgjate për këtë kolektiv dhe jo të mbetet në mëshirën e askujt! 

Jo vetëm Vëllaznimi, por edhe KEK-u nga Kastrioti, skuadër me traditë është thelluar në krizë dhe nuk ka më shumë se tetë pikë.

Vëllaznimi në fund të renditjes në Grupin A, KEK-u i fundit në Grupin B, ky është turpi për dy skuadra me renome, që në vitet e 70-ta dhe të 80-ta, ishin skuadra të frikshme, ndërsa sot kush çohet më i pari i gjunjëzon dhe luan si macja me miun me ta! Turp! 

Grupi A
Malisheva-Trepça    1:0
Vëllaznimi-A&N      0:1
Vushtrria-Istogu          0:1
Onix-Liria                  0:0
Drenasi  Dukagjini    2:2

Tabela
1. Malisheva    11    7    2    2    21:8    23
2. Onix    10    6    2    2    13:11    20
3. Istogu    11    5    5    1    13:7    20
4. Dukagjini    11    5    4    2    23:13    19
5. Liria    10    4    3    3    12:9    15
6. A & N    11    5    0    6    15:12    15
7. Drenasi    11    2    4    5    11:15    10
8. Vushtrria    11    2    3    6    5:14    9
9. Trepça    11    2    3    6    8:19    9
10. Vëllaznimi    11    2    2    7    4:17    8
Në javën e ardhshme do të takohen: Istogu-Vëllaznimi, Liria-Vushtrria, Trepça-Onix, A&N-Drenasi dhe Dukagjini-Malisheva.

Grupi B
Ulpiana-KEK-u            2:0
Ferizaj – 2 Korriku    2:0
Dardana-Kika           0:2
Ramiz Sadiku – Vllaznia 0:1
Vitia – Flamurtari 1:1

Tabela

1. Ulpiana    11    5    5    1    11:4    20
2. Kika    11    6    0    5    15:13    18
3. Dardana    11    4    5    2    8:7    17
4. Vitia    11    4    5    2    8:7    17
5. Flamurtari    11    3    7    1    14:7    16
6. Ramiz Sadiku    11    4    3    4    11:10    15
7. Ferizaj    11    3    5    3    11:11    14
8. 2 Korriku    11    3    2    6    9:13    11
9. Vllaznia    11    2    4    5    8:14    10
10. KEK-u    11    2    2    7    5:14    8
Në javën e ardhshme do të takohen: KEK-u-Vitia, 2 Korriku – Ulpiana, Flamurtari-Ramiz Sadiku, Vllaznia-Dardana dhe Kika-Ferizaj.

Ngjarja paraprake

SHBA, mbi 170.000 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Si ndikon stresi në shenjat e horoskopit?!

të fundit nga