Esma Muratoviq ndahet me Istogun

Istogu mbetet pa hendbollisten më të mirë! Esma Muratoviq largohet nga klubi dhe për të shtegtuar në Itali.

Kampionja dhe fituesja e Kupës së Kosovës, nuk e përballon dot largimin e saj.

“Esma Muratoviq nuk është më pjesë e Istogut!

Hendbollistja malazeze Esma Muratovic nga kampioni kosovar Istogu kalon tek ai Italiane Brixen, pas disa viteve të kaluara me Istogun ku ka fituar gjithçka që mund të fitohet në hendbollin kosovar, Esma nga kjo sezonë do të jetë pjesë e skuadrës që fitoj titullin kampion sezonin e kaluar në Itali Brixen.

KHF Istogu e falenderon hendbollisten Esma Muratovic për kontributin e dhënë në skuadrën e Istogut dhe i dëshiron shumë suksese tjera në karrierë.

Faleminderit Esma!”, njofton KHF Istogu.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

5 tiparet që nuk do t’i dëshironit kurrë tek partneri juaj

Story i radhës

Kovaçevski: Kemi njoftime se protestuesit pregatisin skenare jo të hijshme për sonte

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish