Escobar përgëzon palët për marrëveshjen

I dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobark ka përgëzuar Kosovën dhe Serbinë për arritjen e marrëveshjes për Planin Evropian.

Ai në një konferencë për media ka thënë se ShBA është e gatshme të ndihmojë në zbatimin e marrëveshjeve.

“Dua ti përgëzoj palët për arritjen e marrëveshjes. E vlerësoj punën qe është bere nga te dyja palët. SHBA-të janë ta gatshme qe të ndihmojnë në zbatimin e marrëveshjeve”, ka thënë ai.

Story i mëparshëm

Kurti: Adresimi i krimeve të luftës, i domosdoshëm – ugjencë e veçantë çështja e të pagjeturve

Story i radhës

Nora Istrefi paralajmëron këngën e re “Amanet”

Të fundit nga