Ervin Bushati emërohet drejtor i Postës Shqiptare

Qeveria shqiptare ka zgjedhur drejtorin e ri të Postës Shqiptare.

Ervin Bushati është zgjedhur në krye të Postës Shqiptare.

Ekonomisti Bushati, aktualisht kryetari i PS Tiranë.

Ai ka mbajtur pozicionin e deputetit të Tiranës në dy legjislaturat e kaluara si dhe është angazhuar në komisionin parlamentar të Ekonomisë dhe Veprimtarive Prodhuese.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Мијалков ја тужи државата во Стразбур

Ngjarja e ardhëshme

Reja: Është e drejtë që ka entuziazëm

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian