Erdoğan: Turqia me praninë e saj ushtarake i shërben stabilitetit dhe paqes të të gjithë rajonit të Gjirit

Presidenti Erdoğan: Turqia me praninë e saj ushtarake i shërben stabilitetit dhe paqes jo vetëm të Katarit, por të gjithë rajonit të Gjirit.

Erdoğan: Turqia kurrë nuk është e përhershme në tokat e Sirisë. Pasi kriza të zgjidhet, do të përfundojë përgjithmonë edhe prania jonë në Siri.

Erdoğan: Në Libi do të fitojë legjitimiteti, do të humbin puçistët.

Erdoğan: Askush nuk duhet të shqetësohet nga prania e Turqisë dhe ushtarëve turq në Gji, përveç atyre që bëjnë llogari për kaos.

Erdoğan: Me SHBA-në do të vazhdojmë të punojmë në tema të tilla si lufta kundër terrorizmit, demokracia, përfundimi i destabilitetit dhe konflikteve.

Erdoğan: Ata që panë vendosmërinë tonë në Mesdheun Lindor dhe që kuptuan se nuk mund ta bejnë vendin tonë të kthejë prapa u detyruan të dëgjojnë thirrjet tona për dialog.



.. .

Ngjarja paraprake

Në një lokal në Prishtinë, vidhen 15 shtëpiza të kompjuterëve

Ngjarja e ardhëshme

Mjeku i Trump: Presidenti amerikan pa simptoma tashmë 24 orë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian