Erdoğan takohet me presidentin e EBA-së, Mohamed bin Zayed Al Nahyan

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan u takua me presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA), Mohamed bin Zayed Al Nahyan, raporton Anadolu.

Presidenti Erdoğan e priti Mohamed bin Zayed Al Nahyan në Aeroportin Atatürk.

Në ceremoninë e pritjes të pranishëm ishin ministri i Rinisë dhe Sporteve, Osman Aşkın Bak, kreu i komunikimeve të Presidencës, Fahrettin Altun, kreu i Agjencisë Kombëtare të Inteligjencës (MIT) İbrahim Kalın dhe krykëshilltari i Presidentit, Akif Çağatay Kılıç.

Presidentët Erdoğan dhe Mohamed bin Zayed Al Nahyan gjatë ceremonisë së pritjes inspektuan automjetin e parë vendas dhe kombëtar të Türkiye-s, Togg.

Më pas Erdoğan dhe Mohamed bin Zayed Al Nahyan zhvilluan takim me dyer të mbyllura për mediat në ambientet e Zyrës shtetërore të pritjeve në Aeroportin Atatürk.

Story i mëparshëm

Peshq të ngordhur dhe një “njollë” e zezë në Adriatik, pasojat e përmbytjeve katastrofike në Emilia-Romagna

Story i radhës

Humbja e radhës e Kosovës

Të fundit nga