Erdoğan: Rreth 100 vende në botë nuk mund të kenë ende qasje në vaksina

Presidenti Erdoğan: Çështja vaksinës (COVID-19) është bërë e rëndë. Ne shohim se rreth 100 vende në botë nuk mund të kenë ende qasje në vaksina.

Erdoğan: Është alarmante që miliarda njerëz nuk kanë siguruar as dozën e parë të vaksinës ndërsa ka vende që kanë vaksinuar gati gjithë popullsinë.

Erdoğan: Është e qartë se pandemia nuk do të mbarojë dhe rimëkëmbja ekonomike nuk do të realizohet pa siguruar qasje të drejtë në vaksinë.

Erdoğan: Kur të përfundojnë punimet për vaksinën vendase, ne do ofrojmë vaksinën tonë në përdorimin e të gjithë njerëzve në kushte më të përshtatshme... .

Ngjarja paraprake

Kanadaja pezullon aplikimin e vaksinës AstraZeneca tek personat nën 55 vjeç

Ngjarja e ardhëshme

“M’ka marrë malli të zhgurritem me burrin”- Olta Gixhari bëhet nostalgjike, publikon foto me partnerin duke u…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian