Erdogan kërkon “tërheqje me nder” nga Putini

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan i ka bërë thirrje Vladimir Putinit të bëjë një “tërheqje me nder” nga Ukraina.

“Tani ju duhet të jeni arkitekti i hapit që duhet bërë drejt paqes”, i tha Erdogan presidentit rus të premten, sipas Zyrës Presidenciale Turke.

Erdogan përsëriti se ai nuk dëshiron të vendosë sanksione ndaj Rusisë. Është e pamundur që Turqia të prishë lidhjet me Rusinë.

Turqia është gjithashtu e varur nga Moska për furnizime me gaz dhe energji të tjera, ndër të tjera. Përveç kësaj, Rusia është grupi më i madh i turistëve në Turqi.

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish-banorja e Big Brother Albania në pritje të ëmbël, zbulon barkun e rrumbullakosur

Story i radhës

Adoleshenti Britanik që drejtonte grupin e hakerëve Lapsus$, një milioner i krimit kibernetik

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish