Erdoğan iu drejtua ushtarëve turq që gjenden në Azerbajxhan për të shërbyer në Qendrën e Përbashkët

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan iu drejtua ushtarëve turq që gjenden në Azerbajxhan për të shërbyer në Qendrën e Përbashkët që do të krijohet mes Turqisë dhe Rusisë.

Erdoğan: Prania juaj atje është një shenjë nderi që tregon pikën ku ka arritur marrëdhënia mes vendeve tona.

Erdoğan: Forcat armene të cilat hyjnë në veprime që do të shkelin armëpushimin, i këshilloj që sa më shpejtë të kthehen nga ky gabim... .

Ngjarja paraprake

Rrëzohet një helikopter në Japoni, humb jetën piloti

Ngjarja e ardhëshme

Nxënësit prej sot në pushim, mësimi vazhdon më 21 janar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian