Erdogan: Greqia do të marrë përgjigjen e merituar

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan akuzoi sot Greqinë dhe Qipron për mos përmbushjen e premtimeve të bëra gjatë negociatave me Bashkimin Evropian dhe NATO, si dhe se Turqia do të hakmerret në përputhje me rrethanat.

Komentet e Erdogan vijnë disa ditë pasi Ankaraja ktheu anijen kërkimore Oruch Reis në territorin e diskutueshëm jashtë ishullit grek.

Ngjarja paraprake

Greqi, drejtuesit e Agimit të Artë dënohen me nga 13 vite burgim

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Ikën Baçi, shteti sjell 2 administratorë të rinj, Shima: Presion, nuk trembin por gudulisin gazetarët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian