Erdoğan bisedë telefonike me presidentin e Azerbajxhanit, Aliyev

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me presidentin e Azerbajxhanit, İlham Aliyev, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Kryesia e komunikimeve të Presidencës thuhet se në bisedë u diskutuan marrëdhëniet Turqi-Azerbajxhan dhe zhvillimet rajonale.

Erdoğan në bisedë vuri në dukje se fitorja e Malësisë së Karabakut që Azerbajxhani arriti me një luftë të madhe në kauzën e drejtë ka sjellë mundësi të reja në emër të paqes dhe stabilitetit të rajonit. Ai theksoi se Turqia edhe në këtë periudhë të re do të vazhdojë kontributin dhe mbështetjen e saj në të gjitha fushat për Azerbajxhanin.

Presidenti Erdoğan shprehu kënaqësinë që Azerbajxhani ka filluar punimet e riparimit dhe ndërtimit në Malësinë e Karabakut që u çlirua nga pushtimi i Armenisë... .

Ngjarja paraprake

Parisi mbulohet nga bora

Ngjarja e ardhëshme

Bassino fiton në sllallomin e madh, bashkëshortja e shqiptarit në pozitën e tetë

të fundit nga