Erdhën 20 minuta me vonesë, momenti ku Marku dhe Gjekmarkaj largohen pa votuar

Mark Marku dhe Agron Gjekmarkaj, dy deputetët e zgejdhur të PD-së në qarkun e Lezhës, nuk kanë votuar ditën e djeshme për kreun e ri të partisë.

Ata nuk mundën të votojnë pasi u paraqitën në selinë e Partisë Demokratike pas orës 19:00 dhe nuk u lejuan, pasi kishte kaluar afati përfundimtar.

Fotoja e mëposhtme është momenti ku ata largohen:Kujtojmë se ditën e djeshem u mbylllën zgjedhjet në partinë demokratike dhe rezultatet shpallën fitues Lulzim Bashën me 32 mijë e 882 vota, ndjekur nga Agron Shehaj me 6 mijë e 38 vota.

Edith Harxhi mori 991 vota dhe Fatbardh Kadilli me 763 vota.

Ngjarja paraprake

Si Ta Ruani Vajin E Ullirit Në Mënyrën E Duhur!

Ngjarja e ardhëshme

Takimi Biden-Putin/ Mobilizohen 3 mijë forca për samitin botëror, autoritetet ftojnë qytetarët të qëndrojnë në shtëpi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian