Enver Tahiraj ligjëron në hendboll

Të dielën mbahet seminari edhe për trajnerë dhe për persona zyrtarë të klubeve.

Në Sheshin 21 (11:00) do të ligjërohet për trajnerët lidhur me rikuperimin si formë të përgatitjes kondicionale dhe për dopingun në hendboll. Natyrisht do të diskutohen edhe tema tjera me interes për hendbollin.

Ligjërues do të jetë Enver Tahiraj, trajner kondicional i Kombëtares së Kosovës.

Pjesëmarrja për trajnerët dhe personat zyrtarë të klubeve është obligative. Do të bëhet edhe licencimi i trajnerëve.

Ngjarja paraprake

Besimi – Van Gelder: Sistemi i integruar për financa publike është një nga prioritetet për bashkëpunim të ardhshëm me Bankën botërore

Ngjarja e ardhëshme

Donald Trump flet për gjendjen e tij me COVID-19: Është duke shkuar mirë, faleminderit të gjithëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian