Enis Bardhi në mesin e më të mirëve në Evropë, e lë pas Ronaldon!

Enis Bardhi ka zënë vend në mesin e më të mirëve viteve të fundit nga goditjet e dënimit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “Opta”, mesfushori shqiptar i Levantes e ka dërguar topin në rrjetë gjashtë herë nga goditjet e gjuajtja e lirë në pesë sezonet e fundit.

Vetëm pesë lojtar ia kanë dalë që të shënojnë më shumë se Bardhi këtë kohë.

I pari pa asnjë dyshim është Lionel Messi, shumë larg të tjerëve, me 21 gola nga gjuajtja e lirë, derisa Cristiano Ronaldo i Juventusit, që dikur i kishte specialitet goditjet e dënimit, nuk renditet as në mesin e 10 më të mirëve.

Image
Ngjarja paraprake

Kejvina Kthella vë në pah fizikun e formësuar përmes stërvitjeve në palestër

Ngjarja e ardhëshme

Obama: Rëndësia e Trumpit është mbivlerësuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian