Emiri i Kuvajtit ndërron jetë në moshën 91-vjeçara

Emiri i Kuvajtit, Sheikh Sabah al-Jaber al-Ahmad al-Sabah, ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Siç raporton agjencia zyrtare e lajmeve e Kuvajtit, oborri mbretëror njoftoi se: “Me trishtim dhe pikëllim të madh ngushëllojmë popullin e Kuvajtit, kombet arabe dhe islame për vdekjen e Lartmadhërisë së Tij, Sheikh Sabah al-Jaber al-Ahmad al-Sabah, Emirit të Shtetit të Kuvajtit”.. .

Ngjarja paraprake

Aktori i mirënjohur shqiptar Çun Lajçi – në Tetovë mirëpritet nga Rektori Prof. Dr. Vullnet Ameti

Ngjarja e ardhëshme

Takim lamtumirës i Xhaferit me ambasadoren japoneze Haneda

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian