El Shaarawy po rikthehet te Roma

Roma thuhet se ka arrtiur marrëveshje me Stephan El Shaarawyn për t’u rikthyer në Olimpico.

Giallorossët e kishin nën pronësi sulmuesi egjiptiano-italian, mirëpo më pas lejuan që ai të kalonte te Milani.

27-vjeçari luajti për disa vite te Rossonerët, për t’u largua edhe nga aty, gjersa aktualisht luan te Shangahi Shenhua në Kinë.

Stephan El Shaarawy do të udhëtoj për te Roma të hënën e javës së ardhshme për t’i finalizuar testet mjekësore.

Sulmuesi italian ka pranuar që të rikthehet te Roma dhe shumë shpejtë do të prezantohet si lojtar i tyre.

Ngjarja paraprake

Papa Françesku: Kapitalizmi i tregut ka dështuar në pandemi, ka nevojë për reformë

Ngjarja e ardhëshme

Bashkimi gjerman ndodhi para 30 vjetësh, po diferencat lindje – perëndim mbeten ende

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian