Eksperti i sigurisë jep alarmin: Do të ketë trazira të mëdha në Tiranë më 25 maj

Tiranë- Më 25 maj në Tiranë do të zhvillohet finalja e madhe e Conference League mes Romës dhe Feyenoord. 

Rreth 20.000 tifozë italianë dhe holandezë pritet të jenë në arenën kombëtare.

Ndërsa numri i përgjithshëm i tyre mund të shkojë deri në 90,000.

Eskperti i sigurisë publike Ervin Karamuço paralajmëron se në këtë ditë Tirana mund të përfshihet nga një valë incidentesh nga trazirat e huliganëve por sipas tij askush nuk e ka përmendur një fakt të tillë deri më tani.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shkupi kremton titullin e kampionit të Maqedonisë së Veriut 

Story i radhës

Milan prek titullin, Leao e Theo mposhtin Atalantën

Të fundit nga