Ekspertët zbulojnë se sa letër higjienike duhet të përdorni sa herë që shkoni në tualet

E keni menduar ndonjëherë se cila është sasia e duhur që duhet të përdorim letër higjienike?

Ta mbështjellësh atë rreth dorës ose të tërheqësh ‘topin’, mund të çojë në humbje ekonomike, shkruan “The Sun”.

Ekspertët e higjienës dhe të shëndetit zbuluan se cila është përgjigja e saktë në lidhje me këtë fenomen.

Ata sugjerojnë të përdorni deri në dhjetë “fletë” nga topi i letrës higjienike, në të kundërt, do ta shpërdoroni atë dhe paratë tuaja.

Gjithashtu, 10 është numri maksimal që mund të përdorni. Ekspertët shtuan se është e domosdoshme të mbyllni kapakun e tualetit përpara se të shkarkoni ujin për të parandaluar përhapjen e mikrobeve.

Ngjarja paraprake

Hulumtim: Shkupjanët thithin ajër më të pastër në krahasim me vitet e kaluara

Ngjarja e ardhëshme

Sezoni turistik/ Gurma: Pritshmëritë si në vitin 2019, ja porositë për operatorët turistikë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian