Ekspertët ngrenë alarmin, zbulojnë një mutacionin të ri të Covid-19 që po kërcënon njerëzimin: Ja nga vjen

Ekspertët ngrenë alarmin, zbulojnë një mutacionin të ri

Koronavirusi ka pësuar mutacion të ri që origjinën mund ta ketë nga kafshët e tjera, të tilla si minjtë, nuselalat, minjtë e shtëpisë, etj ka paralajmëruar një ekspert.

Virusi mund të “kthehet përsëri në vitet e ardhshme në popullatën njerëzore”, tha Sir Jeremy Farrar, drejtor i Ëellcome Trust.

Komentet e tij erdhën mes paralajmërimeve të reja për evolucionin e virusit tek vizonët.

Qendra Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve tha se mund të ndodhë transmetimi i virusit nga vizonat te njeriu.

Dhe përhapja e vazhdueshme e koronavirusit (Sars-CoV-2) në fermat e vizonëve mund të shkaktojë përfundimisht forma të tjera mutacioni, ose variante, “shqetësuese” për virusin.

Një vlerësim i mëtejshëm është i nevojshëm për të vlerësuar nëse virusi i ndryshuar mund të pengojë efektivitetin e vaksinave, thuhet në një raport të Qendrës Evropiane për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve.-raporton CNN.

Ngjarja paraprake

Shkëmbim i bujshëm, Juventusi ofron Dybala për të blerë super sulmuesin!

Ngjarja e ardhëshme

Përpjekjet ligjore të ekipit elektoral Trump

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian