Ekipi më i mirë në La Liga sipas WhoScored

WhoScored ka përpiluar një formacion me ekipin më të mirë për vitin 2020.

Sigurisht që lojtarët e Real Madrid janë dominues, mirëpo mungesë janë lojtarët e Barcelonës.

Jan Oblak ka notën më të madhe nga portierët e La Ligas, 6.81.

Mbrojtja është e dominuar nga Galaktikët, ku Ramosit, Mendyt dhe Carvajalit i’u është bashkuar Kounde i Sevillas.

Edhe mesfusha është e përbrë nga Casemiro dhe Modric, ndërsa Merino i Real Sociedad ka hyrë në formacion gjithshtu, sipas WhoScored.

Në pjesën e sulmit, është Messi me notën më të madhe në formacioin (8.54), me krahët të mbuluar nga Moreno e Ispas.

Lojtarë sikurse Pique e Jordi Alba, mungojnë në formacion sikurse Karim Benzema.

Image
Ngjarja paraprake

Erdoğan: Turqia dhe Gjermania diskutojnë prodhimin e përbashkët të një vaksine COVID-19

Ngjarja e ardhëshme

“Ora 14.10, u zgjua “/ Braçe-Bashës: Pse s’na i kurse ‘lylelleqet’ ditën e parë të vitit?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian